Szlachetny sport czarodziejów - Quidditch

Można również spróbować odtworzyć ten szlachetny sport czarodziejów również tutaj na dwa sposoby:

  1. Za pomocą strony - https://html5.haxball.com/. Gdzie można umieścić odpowiednią mapkę z boiskiem do quidi (którą niestety trzeba by było wykonać), wtedy też traktujemy ją jako zręcznościówkę. Choć nie jestem fanem takiej wersji quidi.
  2. Stworzyć pokój, na którym mogły by się odbywać treningi, zawody na zasadach walki z potworem, czyli jeden ruch gracza jeden npc. I kto będzie miał np. więcej szybkości, zręczności, życia to wygrywa, zyskując pkt do umiejętności.
    Plansza mogłaby przypominać trochę samo boisko z kaflami, tłuczkami i zniczem, który pojawi się po którejś tam minucie rozgrywki. Fakt ta rozgrywka nie byłaby tak dynamiczna, jak w sposobie nr 1. Choć przy odpowiednim rozwinięciu pomysłu mogłaby być całkiem fajną opcją.

Nie znam się na kodowaniu, więc rzucam tylko taki tam malutki pomysł 😉

Jeśli chodzi o haxballa to jestem na tak, po uruchomieniu gry będzie można pomyśleć o jakiejś lidze. 🙂 Co do quidditcha w mechanice, to nie jestem przekonany, jeśli byłoby to bardziej rozbudowane - specjalne przedmioty, umiejętności do nauki, to trochę robi nam się druga gra. Ale chętnie poczytam pomysły i może zmienię zdanie. 🙂

Zdecydowanie haxball, zwłaszcza, że na hogu zapoczątkowałem pomysł i chwycił. Propsuje! 🙂

Zaloguj się, aby odpowiedzieć