Inna opcja nauki zaklęć

Mam sugestię odnośnie nauki zaklęć. Samo takie klikanie, co jest obecnie uważam za nudne.
Samą naukę bym rozbiła na więcej etapów.
Zaczelabym naturalnie od wykładu, tak jak to jest obecnie. Następnie dałabym naukę odpowiedniego ruchu różdżka, później odpowiednią wymowę zaklęcia i dopiero na koniec próbę rzucenia, ale tez po jakimś czasie, bo uczeń musi odpoczac po dotychczasowej nauce.

Drugim zamysłem jest, na podnoszenie siły zaklęcia. Obecnie podnoszenie tych poziomów jest utrudnione poprzez ograniczona ilosc punktow nauki, a rozwijać eliksiry i zaklęcia będzie bardzo czasochłonne.
Mam sugestię, aby stworzyć dodatkowa sale ćwiczebna, w której byłaby lista wszystkich zaklęć. I ilość rzuconych poprawnie zaklęć decydowałaby o podniesieniu siły zaklęcia. Oczywiscie trzeba by bylo poswiecic na to trochę czasu, ale jednak ułatwiłoby to uzyskanie odpowiednich poziomów przykładowo do eventów w mrocznym lesie.

Ps. Za ewentualnie powtórzenia przepraszam, ale nie chce mi się myśleć nad synonimami. 😋

Tak jak już pisałem na czacie, z lekcjami zaklęć się zgadzam i postaram się je jakoś uatrakcyjnić. 🙂

Naukę zaklęć zostawiłbym raczej tak jak jest teraz, chciałbym żeby to wszystko było spójne i nauka wszystkich umiejętności wyglądała podobnie, czyli: zbieramy exp -> nabijamy poziom -> PN przeznaczamy na umiejętności -> mamy dostęp do lepszych wypraw/potworów/lokacji -> zbieramy więcej expa.

Można zastanowić się nad ilością PN przyznawanych za poziom. Przypominam też, że jest eliksir mądrości, który daje nam +1 PN

Umiejętności w grze jest sporo, ale nie trzeba się wszystkich uczyć. Zaklęcia są najważniejsze, a składniki i eliksiry to raczej dodatek, dobrym pomysłem byłoby wybranie sobie jakiś konkretnych i wymiana/sprzedaż z innymi. To jest bardziej opłacalne pod względem energii i czasu, niż nauka wszystkie po trochu przez jedną osobę. Żeby to działało potrzeba większej ilości graczy, ale mam nadzieję, że do tego dojdzie. 🙂

Zaloguj się, aby odpowiedzieć